Pátek, 14 června, 2024

Jižní Amerika

Archeologie, Civilizace a Cestování | Tomáš Stěhule

Jižní Amerika

Autor

Trochu málo o mě…. 🙂
Milí čtenáři, web jsem spustil počátkem roku 2017 a mým přáním je přinášet kritický pohled na často zkreslené informace o životě a archeologii Jižní Ameriky. Představa je taková, že by měl být oknem k mapování převážně jihoamerické kultury a zajímavostí z historie až po současnost. Najdete zde informace o mých posledních projektech, včetně vlastních i přejatých článků.
Nebudu se o sobě dlouze rozepisovat, snad jen, že kromě překladatelské činnosti a reportáži, pravidelně cestuji do Peru, kde mám velmi úzké vazby. Snažím se dávat dohromady věci známé a neznámé, právě především z oblastí Jižní Ameriky.

Jsem přesvědčen, že osvětlování skutečných, ověřených faktů pomáhá lidem pochopit lépe náš svět a různé “záhadné otázky” uvést na pravou míru. Kritický pohled na často zkreslené informace o životě a archeologii Jižní Ameriky by měl být tedy hlavním cílem.
Budu zde pro vás připravovat články alespoň jednou týdně, vždy v sobotu. Rád bych střídal historická témata s aktuálními otázkami, filmy, kulturou a dalšími zajímavostmi. Budu rád, když mi napíšete Vaše názory na články, i návrhy na témata a otázky, které by Vás zajímaly.

Diskutovat nad články můžeme na facebooku ve skupině “Přátelé Peru” nebo “Jižní a Střední Amerika”:
https://www.facebook.com/groups/prateleperu/?fref=ts
https://www.facebook.com/groups/jizniamerika/?fref=ts

Můžete se se mnou spojit pomocí e-mailu na adresu tomas@tom-stehule.com. Čtu každou zprávu a vždy odpovím.

Přeji Vám zde příjemné a poučné chvíle!

„Vědění se musí zakládat na pravdě. Člověk, který něco ví, musí být přesvědčen, že je to pravda, a to přesvědčení musí být opodstatněné.“
Platón 427 př. n. l. – 347 př. n. l.

“Deštné pralesy nejsou žádná zahrada oplývající blahobytem, ba pravý opak. Tiché síně zahalené hojností listí nejsou svatostánky, nýbrž největší přírodní bitevní pole na celé planetě, na němž probíhá nepolevující a nemilosrdný boj o přežití, které zaměstnává každičkého obyvatele, každou minutu každého dne.”
Candice Millard, The River of Doubt (Řeka pochyb)