Choquequirao: Nejlepší destinace podle časopisu Lonely Planet

Choquequirao se umístilo na prvním místě v kategorii “regionů” Best in Travel 2017, jedné z nejprestižnějších ve světovém žebříčku cílů, které jsou doporučené odborníky a cestovateli z celého světa.

Tento seznam publikoval Lonely Planet, největší cestovní průvodce na světě. Představuje Choquequirao jako místo, které stále nabízí možnosti k průzkumu. “V pevnosti Inků člověk může sedět hodiny a obdivovat hory, klikatou řeku Apurímac nebo sledovat let kondorů,” říká recenze.

Archeologický park Choquequirao přeskočil ve své kategorii místa jako jako Taranaki na Novém Zélandu, Azorské ostrovy v Portugalsku, Severní Wales nebo jižní Austrálii a další úžasná místa po celém světě.

Choquequirao je incká pevnost, která se nachází v provincii La Convencion, v regionu Cusco. Jedná se o archeologický park stejného jména, který v sobě zahrnuje působivé terasy, platformy, obřadní náměstí, chrámy, nádrže na vodu, kanály, které jsou propojeny dlouhými schodišti a sítí silnic. V jeho okolí najdete také širokou škálu flóry a fauny.

Toto místo je stále zahaleno tajemstvím a bude trvat ještě řadu let, než se povede poodhalit alespoň část jeho záhad.

Zdroj:

Choquequirao elegido como mejor destino en lista Best in Travel. El Comercio, 26.10.2016. Online: elcomercio.pe

Přečtěte si také:  Brazílie: Prezident zrušil platnost dekretu, který otevíral Amazonii těžařům

Tomáš

cestovatel, publicista.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.