Bylo nalezeno 18 milionů dolarů Pablo Escobara

Nicolás Escobar, starší synovec bývalého šéfa medellínského kartelu Pabla Escobara, prozradil, že našel hotovost ve výši 18 milionů dolarů, kterou drogový boss schoval v domě. Bohužel, peníze jsou v tak špatném stavu, že jsou naprosto k ničemu. Kromě peněz také v domě našel psací stroj, pero a hodinky značky Rolex, které patřily tehdejšímu šéfovi Medellínského kartelu.

„Byl tam poměrně velký zapáchající pytel,“ řekl muž, když v rozhovoru pro kolumbijský kanál Red+ Noticias uvedl podrobnosti o svém nálezu. Pablo Escobar byl zabit během policejní operace v roce 1993; vydělával 420 milionů dolarů týdně, a časopis Forbes ho deset let označoval za sedmého nejbohatšího muže na světě.

Od chvíle, kdy drogový boss zemřel, se rozšířila legenda o „caletas“ (úkrytech), kam ukrýval peníze a cennosti, protože jeho jmění činilo desítky miliard dolarů. Majetek, který vláda nezkonfiskovala, byl rozdělen mezi jeho příbuzné, ale mnoho dalšího majetku bylo skryto a nikdy nenalezeno.

Nyní jeho synovec prozradil, že už roky hledá strýcovy úkryty, a našel už několik s různými předměty. Skrýš, obsahující 18 milionů dolarů, byla objevena v jedno z Escobarových domů ve městě Medellin. Byl jsem na tom místě v minulosti více či méně čtyři roky, nebo pět. Pokaždé, když jsem seděl v jídelně a díval se znovu a znovu na to místo, postupně jsem začal vidět muže, který vždy vstoupil na toto místo a pak zmizel,“ řekl a ukázal místo.

Zpráva televize Red+ Noticias ohledně nálezu 18 milionů dolarů.

Tímto způsobem si interpretoval zjevení jako znamení toho, že by měl místo prohledat lépe. Udělal to a našel miliony dolarů, které byly skryty po tři desetiletí a dnes jsou bohužel znehodnoceny.

„Vždy jsem to říkal, a říkám to s velkou hrdostí: Jsem nejstarší synovec Pabla Escobara, měl jsem příležitost ho mnohokrát doprovázet,“ řekl Nicolas, když vzpomínal jak byl v květnu 1993 unesen a mučen, aby se přiznal, kde je jeho strýc.

Zároveň potvrdil, že na místě také našel psací stroj, kterým Escobar psal své výhružné výroky vládě; zlaté pero, hodinky rolex, velkou zlatou pecku, vysílačku, kazetový magnetofon a kameru, jejíž záznam se nepodařilo rozluštit.

Zdroje:

[1] Un sobrino de Pablo Escobar encontró 18 millones de dólares en un escondite del capo. rt.com. 24.09.2020. Online:

https://actualidad.rt.com/actualidad/367647-sobrino-pablo-escobar-encuentra-millones-dolares-escondidos?utm_source=browser&utm_medium=aplication_chrome&utm_campaign=chrome

Přečtěte si také:  Laserové skenování v guatemalské džungli odhalilo pozůstatky mayské megapole!

Tomáš

cestovatel, publicista.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..